Milan Štech

Botanický víkend

pro středoškolské učitele

28. dubna – 1. května 2011

který se bude konat na hranici jižní Moravy a Vysočiny . Věříme, že účastníci minulých botanických víkendů (Lužnice na podzim 1999, Skryje na jaře 2001, Podyjí na jaře 2002, Český kras na jaře 2003, České středohoří na jaře 2004, Pálava 2005, Plasy 2006, Bílé Krapaty jaro 2007, Churáňov podzim 2007, Český kras jaro 2008, Podmitrov podzim 2008, Vojtěchov jaro 2009, Lomy podzim 2009, Hrachov jaro 2010, Srní podzim 2010) odjížděli vždy spokojeni: Zatím totiž všichni ve zdraví přežili (a to i za kruté nepřízně počasí) a navíc nebyli ušetřeni ani hudebních zážitků.

Sraz účastníků bude ve čtvrtek 28.4. večer, odjezd v neděli 1.5. odpoledne, podle dopravních možností účastníků. Dopravu si účastníci zajišťují sami.

Víkend bude zaměřen na terénní botaniku: co všechno je možné demonstrovat v terénu. Přes den budeme na exkursích v terénu. Večer volné předávání zkušeností. Tentokrát je určen pouze pro učitele, ale nebojte se na podzim znovu uděláme kurz pro učitele s jejich studenty.

V průběhu víkendu budou podány informace o studiu na PřF JU.

Ubytování je zajištěno v rekreačním středisku Prudká ( http://www.prudka.cz ). Kapacita je dostatečná, ale vzhledem k možnostem vedení exkurzí nemůžeme příliš překročit kapacitu 70 účastníků. V případě většího počtu zájemců mají přednost dříve přihlášení. Cena ubytování a polopenze se bude pohybovat do 400 Kč. Víte, že v ouřadování nejsme zrovna přeborníci, takže bychom rádi vše vyúčtovali dopředu.

Příhlášení tedy spočívá ve dvou bodech.

1) Přihlásíte se závazně naší sekretářce Mileně Ludvíkové nejraději mailem - ludvim02@prf.jcu.cz . (kdo nemá přístup k mailu, může též: Milena Ludvíková, Přírodovědecká fakulta JU, Branišovská 31, 370 05 České Budějovice). Vaše přihlášky potřebujeme co nejdříve, ale nejpozději do 20.3.2011.

2) Jakmile od ní dostanete potvrzení o přijetí na kurz, zaplatíte náklady na ubytování a polopenzi (1200 Kč) na účet Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích bankovním převodem nebo složenkou s uvedením jmen všech platících. Bližší pokyny pro platbu dostanete s potvrzením o přijetí. Vzhledem k požadavku zaplatit zálohu a smlouvě s ubytovatelem o minimálním počtu účastníků nebude možno vracet zálohu později než 14 dní před začátkem víkendu a není ani možno platit pouze část víkendu. Platbu budeme potřebovat do 7.4.2011.

Můžete prosím informaci o této akci rozšířit i mezi další středoškolské učitele? Stačí, když jim dáte odkaz na naší www stránku: http://botanika.prf.jcu.cz/suspa/botvik/ nebo http://botanika.prf.jcu.cz/stech/botvik/ . Na tyto stránky dáme časem i některé další informace.

Pokud se chcete na něco dalšího zeptat, kontaktujte nás, nejlépe e-mailem (stech@prf.jcu.cz, suspa@prf.jcu.cz ,) nebo telefonem (38777 2373, 38777 2374).

Na viděnou se s vámi těší (a doufají, že se víkend vydaří stejně jako ty předchozí).

Prof. Dr. Jan Lepš & Dr. Milan Štech