Magisterský obor
BOTANIKA
Vstupní minima:
(+ povinné předměty)
BRO 138, 139 Botanika V.
BRO 134 Fykologie (Algologie)
BRO 135 Mykologie
Výstupní minima:
(dle specializací, viz dále)
Bionomie sinic a řas (algologie, fykologie)
Systematika vyšších rostlin
Ekologie populací a společenstev
Geobotanika (vegetační ekologie)
Mykologie
Archeobotanika
Magisterská zkouška(„pyramida“):
1. patro
2. patro
- BIONOMIE ROSTLIN nebo EKOLOGIE ROSTLIN
3. patro(výběr)
- BIONOMIE SINIC A ŘAS (ALGOLOGIE, FYKOLOGIE)
- SYSTEMATIKA VYŠŠÍCH ROSTLIN
- EKOLOGIE POPULACÍ A SPOLEČENSTEV
- GEOBOTANIKA (VEGETAČNÍ EKOLOGIE)
- MYKOLOGIE
- ARCHEOBOTANIKA
Výstupní minima:
BIONOMIE SINIC A ŘAS (ALGOLOGIE, FYKOLOGIE), garant J. Komárek:
- předepsané vstupní minimum z bakalářského studia
- BRO 441 – 445 Spec.fykologie (Komárek)
- BRO 318 Biotechnologie fototrofních mikroorg.(Lukavský)
- BGB 330 Ekologie a biogeografie biomů (Prach)
- BGB 323 Ekologie extrémních a spec.biocenóz (Elster)
- ELM 466 Ekologie řas (Komárková)
- EEK 022 Ekologie (Brandl)
- EEK 427 Ekologie mokřadů (Květ)
- EEK 343 Hydrobiologie (Brandl)
- EPB 521 Ekologie půdy (Šantrůčková)
- EAE 059 Biometeorologie a bioklimatologie (Prokop)
SYSTEMATIKA VYŠŠÍCH ROSTLIN, garanti M. Štech a J. Kučera:
- BRO 305 Biologie mechorostů (Kučera)
- BGB 308 Květena a vegetace střední Evropy (Hrouda a kol.)
- BGB 333 Populační biologie rostlin (Křenová)
- BRO 312 Základy rostlinné taxonomie (Komárek)
- BRO 319 Evoluce a fylogeneze rostlin (Mihulka)
- BRO 302 Dendrologie (Bastl)
EKOLOGIE POPULACÍ A SPOLEČENSTEV, garant J. Lepš:
- předepsané vstupní minimum z bakalářského studia
- MMA 054 Geologie
- BGB 126 Geobotanika (Prach)
- BGB 332 Plánování a hodnocení ekol.exp. (Lepš, Šmilauer)
- EPB 520 Úvod do nauky o půdě (Rauch)
- EEK 334 Populační ekologie (Lepš)
- BGB 333 Populační biologie rostlin (Křenová)
- BRO 432 Metody studia kořenových systémů (Šmilauerová)
GEOBOTANIKA (VEGETAČNÍ EKOLOGIE), garant K. Prach.:
- MMA 054 Geologie (Novák V.)
- BGB 126 Geobotanika (Prach)
- BGB 330 Ekologie a biogeografie biomů (Prach, Spitzer)
- BGB 332 Plánování a hodnocení ekol.exp. (Lepš, Šmilauer)
- BGB 423 Vývoj středoevropské krajiny (Beneš J.)
- EPB 520 Úvod do nauky o půdě (Rauch)
- BGB 311 Palynologie (Jankovská)
MYKOLOGIE, garanti A. Lepšová a M. Kavková:
- BRO 135 Mykologie a lichenologie (Lepšová, Kavková)
- BGB 324 Ekologie hub (Lepšová)
- BRO 326 Obecné principy interakcí mezi houbou a rostlinou
(Kavková)
- BRO 324 Mykologie a fytopatologie dřevin (Lepšová, Kavková)
- EPB 521 Ekologie půdy (Šantrůčková)
- BGB 126 Geobotanika (Prach)
- BRO 302 Dendrologie (Bastl)
ARCHEOBOTANIKA, garant J. Beneš:
- BGB 126 Geobotanika (Prach)
- BGB 347 Archeobotanika (Beneš J.)
- BGB 423 Vývoj středoevropské krajiny (Beneš J.)
- BGB 311 Palynologie (Jankovská)
- BRO 316 Kulturní rostliny (Mihulka)
- ZEB 361 Paleoekologie evropské přírody (Horáček)
- BGB 308 Květena a vegetace střední Evropy (Hrouda a kol)
- BGB 332 Plánování a hodnoceni ekol.exp. (Lepš)
Seznam studijních
oborů Biologické fakulty